Extrém

6. června 2015 10:00

Lucie Průchová

REKORD: Indická žena porodila jedenáct dětí? Dovedete si něco takového představit?

Ano, psalo se o tom snad všude, fotografie ženy s obřím břichem a následně fotografie jedenácti novorozeňat zaplavily internet, ale má to malinkatý háček!

Příběh je totiž naprosto nereálný. Tato žena z města Surat v Indii měla porodit jedenáct dětí přirozenou cestou! Ženy, které porod zažily, musely u této zprávy omdlít. Vždyť porodit i jedno jediné dítě je dost náročný úkol, a jedenáct?! Představte si, že by z ní za sebou vylezla celá Klapzubova jedenáctka. Jo, chápeme, chlapi, hezká představa, ale vaše něžné polovičky na to mají určitě úplně jiný názor!

Všechny zprávy, které byly o tomto případu napsány, byly pravděpodobně klamné. Podle Dailymail.co.uk a Huffingtonpost.com, což jsou seriózní média a dají se brát jediná trošku vážně, žena potratila deset dětí ve stejnou dobu. Byla údajně ve 12 týdnu těhotenství a počaty byly umělým oplodněním. Devět jich potratila při cestě do porodnice a jedno na operačním sále v nemocnici.

Ale na tvaraj.com napsali, že porod proběhl bez komplikací a matka i všechny děti jsou v pořádku. Snopes.com pokračoval v zaručených zprávách. Příběh byl podvod a žena ve skutečnosti porodila jen jedno dítě; ostatní děti na snímku patřily různým rodičům, ale faktem je, že se narodily v jeden den, a to 11. 11. 2011.

Takže magické číslo 11 zůstává ve hře.

Dobře, ale jak tedy vysvětlit fotografii ženy s tak obrovským břichem, která byla v článku uveřejněna?

Ve skutečnosti je to úplně jinak a rozhodně to není tak radostné, jako očekávání příchodu miminka. Fotografie byla totiž z mexického zpravodajského zdroje a jednalo se o ženu, která byla přijata do nemocnice, aby jí byl odstraněn obrovský nádor v břiše.

Jak to tedy skutečně bylo a zda se vůbec někdy narodilo jedné matce deset a více dětí, o tom se dá jen spekulovat!

Sdílejte článek

Přečtěte si také