Extrém

7. července 2015 11:55

Tereza Javorová

Rozzuřený medvěd grizzly zvedl 20kilový kámen a několikrát se jím pokusil rozbít sklo svého výběhu

Návštěvníky zoo v americké Minessotě k smrti vyděsil medvěd grizzly. Poté, co zápasil s ostatními medvědy, zvedl ze dna bazénu kámen o velikosti basketbalového míče a několikrát jej mršil na sklo svého výběhu. Za ním ale stály desítky lidí.

Tabule skla se rozbila, ale naštěstí se neroztříštila a zůstala na svém místě (podobně jako čelní sklo u auta). Šokovaní návštěvníci ale začali prchat.

Nikomu se naštěstí nic nestalo. Manažer zoo Tony Fisher si podivné chování medvěda nedokáže vysvětlit. "Nevěděl, co dělá. Je to prostě jenom medvěd," vyjádřil se neurčitě Fisher.

Co medvěda natolik rozzuřilo, že zvedl kámen, který vážil přes 20 kilo a několikrát se jím pokudil rozbít sklo svého výběhu, je tedy nejasné. Medvěd byl dočasně uzavřen do jiného výběhu a ukryt před zraky návštěvníků. Rozbité sklo zoo opravuje a vymýšlí opatření, jak podobným útokům do budoucna zamezit.

Zoo totiž navštěvují rodiny s dětmi a kdyby se medvědovi přece jen podařilo sklo zcela roztříštit, mohlo by jít návštevníkům o život. "Jsem rád, že mé děti zrovna nebyly u toho, když se medvěd pokoušel tím balvanem sklo rozbít. Zoo jsme opustili téměř okamžitě po incidentu," svěřil se jeden návštěvník na Twitteru.

Sdílejte článek
Štítky sklo medvěd rodina ZOO Twitter Tony Fisher

Přečtěte si také