Extrém

4. září 2015 16:24

redakce Prima Lajk

SELFÍČKA jsou minulost! Přichází čas GIGAselfie! Kde a jak je můžete fotit?

Zahoďte selfie tyče, stejně jsou dobré akorát tak pro vaši babičku - na focení nebo místo hůlky. Budoucnost je jinde...

V Austrálii jsou napřed. Přišli tam totiž s úplně novým nápadem, který dává focení selfíček úplně nový a hlavně VELKÝ rozměr. Pokud totiž nejste úplně sebestřední, chtěli byste někdy na selfíčků zachytit taky něco z vašeho okolí - hezkou krajinu nebo pamětihodnost, která se krčí za vašimi úžasnými osobnostmi. Jenže přední kamerka telefonu prostě nemá dostatečný záběr a kdybyste měli použít selfie tyč, musela by mít alespoň pět metrů. Jenže, co když prostě vůbec nepoužijete objektiv vašeho telefonu?

Stačí si stáhnout do telefonu applikaci, stoupnout si na jedno z míst určených pro focení gigaselfie a pak už jen postupovat podle instrukcí v telefonu - namířit se směrem ke vzdálenému foťáku a počkat, až skončí odpočet samospouště. Výsledkem je fotka v extrémním rozlišení, na které jste sice jen malá tečka uprostřed krajiny, ale můžete si z ní udělat výřez dle libosti bez výrazné ztráty kvality.

První experimentální gigaselfie místo zřídila australská agentura pro cestovní ruch na Gold Coast ve státě Queensland. Další by měla přibývat. Asi není překvapení, že novinka má do země nalákat hlavně více japonských turistů.

Přijde vám gigaselfie jako dobrý nápad a myslíte si, že se uchytí a rozšíří?


Přečtěte si také