Extrém

4. února 2015 10:00

Lenka Zajícová

Sériový vrah Charles Manson je stále singl. Fanatická fanynka musí na svatbu počkat

Manson, který letos oslaví 81. narozeniny, si má vzít fanatickou fanynku, 26letou Afton Elaine Burton. Nyní je však svatba posunuta.

Sériový vrah Chales Manson, který je odsouzen na doživotí, sice dostal v listopadu povolení se oženit, ale protože do určité doby nestihl vyřešit všechny potřebné dokumenty, musí požádat o licenci znovu.

Charles Manson si odpykává doživotní vězení v kalifornském Corcoranu. Před devíti lety se do města přestěhovala i Afron Elaine Burtonová, aby byla odsouzenému nablízku. Afron se do vraha platonicky zamilovala už v pubertě, kdy se o něm dozvěděla ve škole. Před pár lety ho kontaktovala a začala si s ním dopisovat, před rokem se přestěhovala do města, kde je Mason ve vězení. Burton před rokem prozradila magazínu Rolling Stone, že Mansona miluje a chce si ho vzít. Dokonce chce i jeho dítě a v dalším kroku by chtěla požádat o umělé oplodnění.

Manson se „proslavil“ vraždami, kdy společně se svými „učni“ a členy své sekty brutálně zavraždili devět lidí včetně Sharon Tate (26), manželky režiséra Romana Polanského. Sharon Tate byla v době usmrcení v osmém měsíci těhotenství a své vrahy prosila, aby alespoň nebodali do břicha, a dali tak šanci jejímu dítěti na přežití. Její prosba však vyslyšena nebyla. Mason svým „žákům“ nařídil, aby v Los Angeles náhodně zabíjeli majetné obyvatele luxusní čtvrti v naději, že rozpoutají válku. Mason byl nejprve odsouzen k smrti, rozsudek ale byl zmírněn na doživotí. Od té doby mohl být Mason 6krát propuštěn, pokaždé však odmítl s tím, že bude vraždit dál. Další soudní stání týkající se jeho propuštění by se mělo uskutečnit v roce 2027.

Charles Manson a jeho nastávající Afron

Leslie Van Houten je jednou ze členek sekty, která ubodala Sharon. I ona měla možnost být osvobozena, také odmítla.

Mezi oběti patřila i Abigail Folger (26) a její snoubenec Voytek Frykowski (37), který se kamarádil s Polanským

Oběti šíleného Mansona a jeho učňů

Soud proběhl v roce 1970 a Mason a jeho následovníci si nakreslili na čelo křížek

Lidé čekající na ostře sledovaný soudní proces

Další členky sekty. Na snímku Patricia Krenwinkel, Susan Atkins a Leslie Van Houte

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky doživotí vrah svatba věznice singl Charles Manson sériová vražda Sharon Tate Roman Polanski sekt Marilyn Manson soudní učeň

Přečtěte si také