návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

Ševče, drž se svého papeže! Kdo obouvá hlavu církve?

Vydáno: 03.04.2013
Červené lakýrky Benedikta XVI. způsobili rozruch, a tak se přišlo na jejich výrobce Adriana Stefanelliho
Červené lakýrky Benedikta XVI. způsobili rozruch, a tak se přišlo na jejich výrobce Adriana Stefanelliho Autor: isifa.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spolu se svým úřadem musel papež Benedikt XVI. vrátit i originální červené lakýrky, které mu vykukovaly z pod bílé sutany. Vyrobil je dvorní papežský obuvník Adriano Stefanelli. Obuje i papeže Františka?

Spolupráce Adriana Stefanelliho s papežským dvorem začala před deseti lety, kdy ušil jeden pár bot pro papeže Jana Pavla II. Jako dárek a výraz své víry. Protože se osvědčil, rudé polobotky si u něj objednal i Benedikt XVI. Luxusní kousek občas vykukující z pod roucha ovšem záhy vyvolal mnoho spekulací. Téměř dva roky trvaly dohady, kde nejvyšší představitel katolické církve svoji obuv šije.

Dokonce se rozšířil mýtus, že by mohlo jít o známý italský módní dům Prada. "Nikdo netuší, jaký má rudá obuv liturgický význam. Rozhodně nejde o žádný módní výstřelek," uvedl spekulacemi pohoršený vatikánský deník Osservatore Romano. Ve všem udělal jasno jiný italský deník, který před pěti lety vypátral dnes už známého ševce Stefanelliho.

A tak není žádným tajemstvím, že Adriano Stefanelli pro papeže Benedikta XVI. ušil na zimu boty z teletiny a na léto mu opatřil jejich plátěnou verzi. Vše je unikátní ruční práce z jeho ševcovské dílny v Novaru poblíž Milána, kterou založil Adrianův otec.

Obuvník teď jen doufá, že jeho um a oddanost víře zaujme i nového papeže Františka a nepřijde tak o lukrativní "božskou" zakázku.

-kon-

Článek je zařazen v: obuv , víra , papež , církev , Jan Pavel II