Extrém

20. května 2016 15:36

Tereza Javorová

ŠÍLENÉ: Odvážné blogerky se na měsíc přestaly sprchovat a líčit. Jak dopadly?

Celkem nechutný pokus udělaly dvě kamarádky - blogerky Jill Provost a Jessica Amaris. Na celý jeden měsíc se rozhodly vzdát se všech kosmetických přípravků, ale i obyčejné vody! To, co se jim stalo, je šílené.

Beauty blogerky, které byly zvyklé se každý den pečlivě líčit a zkoušet jeden kosmetický produkt za druhým, se odhodlaly k odvážnému činu. Po neuvěřitelných 30 dní se přestaly mýt, líčit a používat jakoukoliv kosmetiku - tedy ani deodorant.

Kamarádky chtěly vyzkoušet, jak se tělo s nedostatkem hygieny vypořádá. Výsledek je neskutečně překvapil.

Už po prvních dnech se začal trápit jejich vlastní štiplavý zápach, který připomínal cibuli. Jessica navíc chodí každý den cvičit, jenže se po tréninku nemohla ani osprchovat či použít deodorant! Lidé z jejího okolí se začali taktně vytrácet. "Naopak přátelé velmi oceňovali, že se nelíčím. Říkali mi, jak mi to bez make-upu sluší," říká druhá blogerka Jill.

Zde ale veškerá "paráda" končí. Kromě zápachu, který se kolem dívek stupňoval, byly problémem i mastné vlasy. Manžel Jill poznamenal, že připomínají mořské řasy na hlavě mrtvoly a o velkém zápachu taktně pomlčel.

Třetí týden přišla už opravdová krize, kdy pokus blogerky málem vzdaly. Jill si totiž od experimentu slibovala, že se vysazením všech chemických produktů zbaví lupénky, a Jessica zase bojovala s akné. Obě kožní nemoci se ale dívkám během tří týdnů výrazně zhoršily. Zlom však nastal v posledním týdnu, kdy se pleť jakoby sama vyčistila a vyhladila. Ženy tak dokázaly, že tělo má úžasnou schopnost sebečištění a i když se dnes už myjí a lehce i líčí, polovinu kosmetických produktů vyhodily a sázejí více na přirozenost.

Šli byste do toho taky?

Sdílejte článek

Přečtěte si také