Extrém

10. července 2015 13:57

Michal Chalupa

Šílené! Sjetý maniak nedal svou kůži lacino: Co má společného se Spidermanem?

Drogy jsou bohužel stále větším problémem po celém světě. Lidé jsou pod jejich vlivem schopní čehokoli a dokazuje to i případ z amerického Missouri. Tam se policie dostala do křížku se šestadvacetiletým výrobcem metamfetaminu a dealerem Jonathanem Gleemem. A to, co dokázal, je opravdu dechberoucí.

Když policie města Saint Louis podnikla razii v ilegální laboratoři na výrobu pervitinu, netušili její příslušníci, jak divoká honička je čeká. Nadopovaného zločince totiž pronásledovala celých pět hodin, než se ho podařilo zadržet. To by ještě nebylo tak neobvyklé, jenže Jonathan Gleem, posilněn drogou, které se ve Státech říká „crystal meth“, předvedl nadlidský kousek. Úplně šílený se jen s holýma rukama rozhodl vylézt na budovu, která má rovných 35 podlaží! Neměl ostatně jinou možnost, protože z obou stran ulice se k němu blížila policejní auta.

Muži zákona, stejně jako náhodní přihlížející, byli naprosto v šoku. Dodnes se z toho nemůže vzpamatovat ani důstojník James Joyce, který se zátahu účastnil: „Nevím, co do těch zatracených drog dávají, ale co ten chlapík vyváděl, to bylo šílené. Zdolal tu budovu s takovou rychlostí, že jsem si říkal, zda nepronásledujeme nějaké divoké zvíře.“ Podobné pocity zažívala i další svědkyně. „Bylo to ztřeštěné. Myslela jsem, že tam natáčí nějaký film nebo co. Skákal ze střechy na střechu jako superhrdina. Když ze střechy proskočil do jednoho z oken, byla jsem si jistá, že nepřežil,“ říká starší dáma Penney Sue Gibbins. Během akce policie zatkla šest lidí a zajistila pět kilo pervitinu za téměř dvacet milionů korun.

Sdílejte článek
Štítky drogy policie kůže střecha St. Louis Spider-Man Missouri metamfetamin Spiderman James Joyce drogy

Přečtěte si také