Extrém

30. října 2014 13:50

Táňa Sáblíková

Škola duchů? Šest zaměstnanců, ale žádní žáci! Co se stalo?

Nejen v České republice je to občas jako v Kocourkově. Své o tom vědí i lidé v anglickém Ravenstonedale, kde je škola se zaměstnanci, ale žáci musejí dojíždět do školy do jiného města.

Ještě na začátku září měla škola třináct studentů, na konci října to ale není jeden jediný. I přes malý kolektiv, který by mohl někdo považovat za výhru, protože se tam všichni znají, bylo prý pozorováno rasistické a homofobní chování! A tak bylo se školou zahájeno disciplinární řízení, jehož výsledek by měl být znám 21. listopadu.

Přestože se děti učí již na jiné škole, učitelé, ředitelka školy, kuchařka i uklízečka jsou placeny plným platem! A to vlastně za nicnedělání! Zaměstnanců se ale zastal Andy SIlvester z Asociace daňových poplatníků. „To, že do školy nechodí žádní žáci, neznamená, že nepotřebuje žádné zaměstnance.“ Přesto se nechal slyšet, že by se uzavření školy, které je více než jasné, mělo urychlit. „Přiřazení zaměstnanců na místa, kde mohou skutečně přispět k výchově dítěte, by mělo být urychleno.“

Lidé, kteří proti uzavření školy protestují, tvrdí, že zpráva inspekce byla postavena na jediném incidentu, kterého byl inspektor svědkem. Jedno z dětí mělo použít slovo „gay“ jako hanlivé oslovení, podle přítomných bylo ale dítě tak malé, že nemohlo význam slova naplno pochopit.

Tak kde je asi pravda?

Tyto školy by se asi také měly nechat zavřít:

Sdílejte článek

Přečtěte si také