Extrém

3. dubna 2015 11:25

Lucie Průchová

Smekáme! Profesionální tanečnice odmítá kosmetické operace: Své znaménko miluji!

Často slýchává, proč si nenechá své mateřské znaménko odstranit. Ona se ale v mládí rozhodla, že je její součástí, že k ní patří a že si ho nechá.

Dvacetidvouletá profesionální tanečnice Cassandra Naud se narodila s velkým mateřským znaménkem pod okem.

„Když jsem byla malá, moji rodiče přemýšleli o tom, že by mi mé znaménko, které mám prakticky přes celou tvář nechali odstranit,“ vypráví Cassandra. „Vzhledem k tomu, že mi ale prorůstá přes několik vrstev pokožky, byla by jedinou možností odstranění složitá operace na plastické chirurgii.

Lékaři řekli rodičům, že je musí varovat, bylo skoro 100% jisté, že budu mít obrovské jizvy po celé tváři a ještě hrozilo to, že neuvidím na jedno oko,“ říká.

„Dnes jsem moc ráda, že se moji rodiče rozhodli upustit od této operace, i když jsem si v mládí zažívala strašné chvíle opovržení a odpudivé pohledy mých spolužáků. Byla jsem šikanované dítě. Hodně nocí jsem proplakala a dokonce jsem v pubertě rodiče uprosila, jestli by se mnou nedošli k lékaři.

"Řekla jsem mámě, že chci znaménko odstranit, protože takhle žít nechci. Moji rodiče byli šokováni, ale chápali mé rozhodnutí a okamžitě mi domluvili schůzku s plastickým chirurgem.

„Vysvětlil mi, jak by vypadal můj zjizvený obličej a hned jsem změnila názor. Uvědomila jsem si, že znaménko je prostě součástí toho, kdo jsem.

Nyní je šťastná, našla lásku. Přítel, také tanečník, ji velice miluje a každý den jí říká, že je moc krásná. A její jedinečný vzhled jí dokonce, podle jejích slov, pomáhá vyniknout v jejím oboru.


Přečtěte si také