návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Veganka zemřela při výstupu na Mount Everest. Chtěla dokázat, že i vegani to zvládnou

Když špatně odhadnete svoje možnosti, může vás to stát i život. Maria Strydom za to zaplatila cenu nejvyšší.
Vydáno: 24.05.2016
Veganka při výstupu zemřela.
Veganka při výstupu zemřela.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čtyřiatřicetiletá vegenka Maria Strydom se rozhodla se svým manželem Robertem Gropelem dokázat, že vegani jsou naprosto rovnocení "všežravcům", a když bude chtít, klidně zvládne vylézt třeba na Mount Everest.

Australanka však během výšlapu zemřela. Podlehla výškové nemoci a nedostatku kyslíku. její tělo zkrátka takový nápor nezvládlo a zkolabovalo. Přitom ještě před rokem svůj životní styl tvrdošíjně hájila v rozhovoru pro univerzitu Monash řekla: "Lidé si myslí, že vegani jsou slabí a podvyživění. To ale není pravda. Mohou dokázat všechno jako ostatní lidé."

Mariin manžel výstup přežil, ale samozřejmě jen musel kvůli smrti manželky ukončit dříve. Podle médií je v těžkém šoku a odmítá komunikovat.

Smrt Marii je varováním, by lidé nepřeceňovali svoje síly a přizpůsobili se životnímu stylu, který si vybrali. A raději chroupali doma mrkev, než lezli na Mount Everest riskovat život.

565 Foto:

Na to, jak ohromný vliv má životní styl na fyzický stav se můžete podívat v tého galerii The Rocka!

 

 

Článek je zařazen v: posilovna , Rock , Obrázek , životní styl