Extrém

16. března 2016 13:09

redakce Prima Lajk

ŠOK: Instagram chystá zásadní změnu, která vás může připravit o lajky! Jak to bude vypadat?

Jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí plánuje revoluci, kterou prošel i Facebook. V čem bude Instagram jiný? A bude se nám tak líbit?

Instagram by měl totiž přistoupit k zásadní změně v řazení příspěvků. Namísto chronologického systému nás čeká ten, který už využívá Facebook. Příspěvky se budou řadit podle relevance.

Sociální síť k těmto změnám přistupuje údajně proto, že její uživatelé vidí jen 30 procent příspěvků ve svém feedu. Fotky uživatelů, na něž reagujete nejvíce, byste měli vidět nejdříve. Algoritmus zohlední také čas a popularitu fotky.

Instagram má novou královnu. Mrkněte, kdo je nejsledovanější osobností, začínáme od pátého místa, které patří Justinovi:

Podle ředitele a spoluzakladatele Instagramu Kevina Systorma by nový algoritmus měl zajistit, že těch 30 procent příspěvků, které vidíte, budou jen ty nejlepší. Tak to abyste se začali snažit fotit opravdu dobré fotky, jinak půjdete v řazení příspěvků dolů…

Změna se bude testovat, kdy by se nám měla dostat do mobilů, se ještě neví. Facebook k podobnému kroku přistoupil v roce 2009. Instagram ale zatím bude zobrazovat všechny fotky, akorát změní pořadí.

Sdílejte článek
Štítky Selena Gomez Beyoncé revoluce Instagram Facebook královna příspěvek sociální síť Taylor Swift Šok

Přečtěte si také