Extrém

1. června 2017 13:29

redakce Prima Lajk

Šok! Malá holčička bojovala o život kvůli fidget spinneru! Na tohle si dejte velký pozor!

Dívka dostala svou vysněnou hračku. Později ale kvůli ní málem přišla o život.

Fidget spinner je doslova fenoménem poslední doby. S antistresovým rotačním udělátkem si totiž hrají nejen děti, ale také řada dospělých. Jeho používání může mít však v krajním případě i tragické následky. Na možné nebezpečí fidget spinneru se snaží na sociálních sítích upozornit Američanka Kelly Rose Joniec. Její desetiletá dcera se totiž kvůli této úspěšné hračce málem udusila!

Kelly s dcerou zrovna jela v autě, když se malá Britton začala na zadní sedačce dusit. Maminka zastavila a po chvilce zjistila, že její dítě nechtěně spolklo jedno z ložisek. Poté, co se snažila dceři neúspěšně vytlačit součástku klasickým Heimlichovým chvatem, jela rychle do nemocnice. Ani lékaři si však nevěděli zprvu příliš rady. Netušili totiž, kde v těle se ložisko zaseklo. Britton šlo přitom o minuty. Až podle následného rentgenu zjistili, že ložisko uvízlo v jejím jícnu. Dívka proto musela ihned na sál, kde jí součástku endoskopicky z těla konečně vyndali.

Děvče už je tak nyní v pořádku, její maminka je však stále v šoku a varuje před nebezpečím, které může fidget spinner skrývat. I u této hračky se tak hodí dodat klasické varování, abyste rozhodně nepolykali jeho malé částice. I když toto varování většinou platí pouze pro děti do tří let, evidentně v některých případech platí pro ratolesti v každém věku. Doufejme ovšem, že tento incident byl opravdu jen ojedinělou událostí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také