Extrém

24. listopadu 2016 14:52

Tereza Javorová

ŠOK! Tyhle strašné věci udělá s vaším tělem plechovka energeťáku! Drsná fakta vás překvapí...

Energetický nápoj může být v určitých chvílích záchrana a dát vám křídla, když hrozí, že spadnete hlavou na lavici a usnete tvrdým spánkem. Jenže co přesně se děje s vaším tělem?

Až si příště otevřete plechovku energetického nápoje, zkuste se trochu pozorovat. Reakce vašeho těla by měla být přibliženě následující:

10 minut = tuto dobu zhruba trvá, než se kofein dostane do vašeho krevního oběhu a začne se vám zvedat tlak a bušit srdce.

30 minut = kofein už je do krve plně vstřebaný a játra na to reagují větší absorbcí cukru.

1 hodina = hladina kofeinu klesá a vy se začínáte znovu cítit unavení a deprimovaní. Přichází neukojitelná touha po cukru.

6 hodin = kofeinu ve vašem těle jste se zbavili jen z 50 %. Ve skutečnosti tělu trvá dvakrát déle, než následky energetického drinku odbourá.

12 hodin = gratulujeme, vaše tělo se zcela zbavilo kofeinu. Ale dost to záleží na vašem věku a fyzických vlastnostech. Zároveň ale přichází menší absťák a tělo volá po další dávce.

24 hodin = Tady už přestává veškerá legrace. Z lehké chuti přechází nutnost si okamžitě dát další energeťák. Jste nevrlí, unavení, podrážnění. A chcete svůj cukr a kofein hned teď.

---

Jak si užívá zlatá mládež drogových bosů? Podívejte se do galerie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také