Extrém

5. února 2015 11:20

Lenka Zajícová

Šokující deformace. Přehled těch nejděsivějších

Tento článek není vhodný pro mládež do 18 let. Snímky jsou jen pro otrlé.

Ruby Santos (62) z Filipín trpí anomálií jménem Craniopagus parasitucus. To znamená, že má na těle pozůstatky svého dvojčete. Je to nejstarší žijící muž s touto anomálií. Dvojče jde snadno odstranit, ale Ruby na zákrok doposud nesehnal peníze.

Petero Byakatonda se narodil v Africe a trpí Crouzovým syndromem. Toto onemocnění připadá na každý 25 000. porod. Syndrom se dá léčit, aby dítě nemělo deformovanou hlavičku. Jelikož i v tomto případě byla péče zanedbána, Petero málem zemřel. Když ho matka donesla do nemocnice, pracovníci Červeného kříže se o něj postarali a za několik dní ho v USA operovali. Operace i následná léčba byla velice dlouhá a bolestivá. Petero dnes vypadá zcela normálně.

José Mestre je rodák ze Španělska, u kterého se objevil nádor na obličeji již v 16 letech. Přestože se nádor zvětšoval, José to neřešil. Důvodem byla údajně chudoba i náboženské přesvědčení. S nádorem žil tedy 40 let, než si ho na ulici všiml lékař a přemluvil ho, aby navštívil nemocnici nebo že brzy zemře. José byl převezen do USA, kde mu byl nádor vyoperován.

Sympatická Sandy Sellars trpí Protesuovým syndromem. Kvůli tomuto onemocnění její končetiny velmi otékají. Sandy je kvůli této chorobě nazývána sloní ženou. Její nohy budou muset být časem amputovány.

Didier Montalvo je známý jakoželví chlapec. Tento chlapeček trpí vzácnou chorobou, která způsobuje mutaci pih. Chlapec z Bogoty podstoupil operaci v šesti letech, aby mu obří piha byla odstraněna. Jeho pokožka musí být pod neustálým dohledem.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také