Extrém

28. února 2018 15:45

redakce Prima Lajk

Šokující odhalení ze života Adolfa Hitlera! Miloval kokain a pravidelně se sjížděl. Kvůli čemu?

Drogy jsou špatné. Tady máte definitivní důkaz.

Před časem vyšla nová kniha pojednávající o životě nacistického vůdce Adolfa Hitlera, která nechvalně proslulého diktátora popisuje jako drogy šňupajícího šílence, který nemohl na denní bázi fungovat, aniž by se trochu sjel.

V knižním bestselleru Blitzed: Drugs in Nazi Germany, který vyšel poprvé v roce 2016, autor například píše, jak byly ke konci Hitlerova života jeho žíly v tak špatném stavu, že do nich lékaři mohli sotva proniknout. A když se jim to podařilo, bylo slyšet hlasité praskání.

Kniha dějiny ale současně i zlehčuje, když například humorně vypráví příběh o tom, jak během zimní dovolené ve svém alpském sídle Hitler předváděl zvuky různých zbraní, včetně samopalů. Byly to pak právě situace jako tato, při kterých byl zřejmě německý vůdce zfetovaný. S jistotou to však nevíme, říká autor knížky. Nakonec nabourává jednu z nejznámější teorií, že Hitler trpěl Parkinsonovou chorobou. Podle autora bylo klepání ruky zaznamenané na mnohých záběrech pouhým důsledkem abstinenčních příznaků.

Sdílejte článek
Štítky Adolf Hitler Německo kniha kokain sídlo 2 světová válka drogy kniha

Přečtěte si také