Extrém

20. března 2015 13:09

Tereza Javorová

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na slavnostní premiéru filmu Cesta naděje s Russellem Crowem!

Vydejte se společně s oscarovým hercem Russellem Crowem na dobrodružnou Cestu naděje! Epický a silný příběh bude mít premiéru 25. března v 19 hodin v kině CinemaCity Nový Smíchov a vy můžete být mezi prvními diváky, kteří ho uvidí!

Oscarový Russell Crowe, hrdina z Gladiátora nebo Čisté duše, se v novém výpravném filmu vydává na Cestu naděje. Čeká ho dobrodružná pouť napříč neklidným Tureckem po první světové válce, kde pátrá po osudu svých tří synů, kteří se nevrátili z bitevního pole. Epický a silný příběh plný odhodlání je osobním projektem Russella Crowea, vedle hlavní role zarputilého otce totiž snímek Cesta naděje i režíroval.

Zapojte se do soutěže a vyhrajte 3x2 vstupenky na premiéru filmu 25. března. Soutěžní otázku a kontaktní formulář najdete ZDE.

Inspirací pro film se stala jedna věta z dopisu skutečného plukovníka, který po První světové válce dohlížel na obnovu bitevního pole Gallipoli. Prostá věta jako svědectví obrovské bolesti i lásky.

„Jeden starší chlapík se sem nějak dostal až z Austrálie a chtěl najít hroby svých synů.“

Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí ve vyprahlé krajině. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo nejděsivější bitvy první světové války a našel své tři syny. Cesta ho z australského kontinentu vede do Konstantinopole (dnešního Istanbulu), na rozhraní Evropy a Asie, doprostřed chaosu hroutícího se impéria Osmanské říše. Connor se musí zorientovat v neznámém prostředí plném exotiky. S nečekanou pomocí pak začíná soukromé válečné tažení, neméně velkolepé než to, které zde nedávno skončilo. Další hvězdou filmu je Olga Kurylenko ( Quantum of Solace, Nevědomí ) jako krásná majitelka hotelu, ve kterém přebývá.

“Cesta naděje je překrásný příběh, okamžitě jsem se do své postavy zamilovala. V rámci přípravy na roli jsem se setkala s jednou tureckou vdovou, která mi prozradila, že ji kdysi nutili, aby se podle tradice provdala za bratra zemřelého manžela, a ona udělala totéž, co udělá I moje hrdinka – odmítla. Nejdůležitější pro ni bylo chránit své děti. Uvědomila jsem si, že Ayshe to má stejně. Teprve Connor si získá její důvěru," řekla o filmu herečka Olga Kurylenko.

“Russel je jako režisér úžasný. Myslím, že je to proto, že je původně herec. Když mi dává pokyny, nejenže je slyším, ale také je cítím, " dodala krásná brunetka Olga.

Pravidla soutěže si přečtěte TADY.

Sdílejte článek

Přečtěte si také