Extrém

4. března 2015 15:00

redakce Prima Lajk

Spock na kanadských bankovkách! Fanoušci hromadně kreslí na dolary zesnulou legendu

Spock na kanadských bankovkách! Fanoušci hromadně kreslí na dolary zesnulou legendu

Kanadští fanoušci Star Treku nesou smrt Leonarda Nimoye obzvlášť těžce. Představitel slavného pana Spocka nás opustil minulý pátek, a od té doby v Kanadě zásadně stoupá trend tzv. spockování. O co jde? O překreslování podobizny Wilfrida Lauriera, bývalého kanadského premiéra, který je na pětidolarových bankovkách velmi podobný právě Spockovi. Jeho úřadování tedy bývá překryto obrázkem sci-fi ikony, což kupodivu není nelegální.

Jak si tím můžeme být jistí? Díky oficiálnímu vyjádření kanadské centrální banky. O to se dnes postarala její mluvčí Josianne Menard, která však dodala, že je spockování „nevhodné, jelikož jsou bankovky symbolem naší země a zdrojem národní hrdosti.“ Zákon ale kreslením na bankovky porušován není, takže grafičtí nadšenci spockují dál.

Co je může zastavit? Vlastně nic, maximálně riskují, že jim pokreslenou bankovku nevezmou v obchodě. Protože se ale jedná jen o pět kanadských dolarů (zhruba 100 korun), odrazených lidí nepřibývá a do budoucna asi ani přibývat nebude. Nechť spockují dlouho a blaze!

Sdílejte článek

Přečtěte si také