Extrém

29. dubna 2015 15:58

Lucie Průchová

STRAŠLIVÝ LIDSKÝ PŘÍBĚH: Muž s bezmála půlmetrovým chodidlem

Liu Huichang trpí nemocí, která způsobuje, že některá části těla, často končetiny, narůstají do neobvyklých velikostí. Jedná se o vzácnou formu gigantismu.

Jednadvacetiletý tovární dělník z Qu County v provincii S'-čchuan v Číně nyní podstoupil operaci, kterou se lékaři pokusili zmenšit problém, ovlivňující celý jeho život.

Jeho pravá noha byla totiž před operací 43 cm dlouhá a 14 cm tlustá. Je tedy celkem jasné, že koupit boty v obchodě na tuto velikost není možné. Po celá léta mu je šila jeho babička z hadrů.

Původně mu bylo lékaři řečeno, že jediná možnost, jak ulevit jeho bolestem, je amputace, ale nyní se rozhodli, pro operaci, při které jeho chodidlo zmenšili. Nikdy nebude mít stejnou velikost jako jeho druhá noha, ale měla by být podstatně menší než byla.

Lékařům se tak alespoň trochu podařilo zmírnit jeho těžký osud, se kterým se pere už od dětství.

Byl totiž často obětí šikany ostatních dětí. Smály se mu a dokonce se stalo, že mu na jeho bolavou, nemocnou nohu děti skákaly. Naštěstí byli vždy nablízku jeho sourozenci, kteří ho stále ochraňovali a pomáhali mu a činí tak i teď v dospělosti.

Sdílejte článek
Štítky operace lékař dělník chodidla Čína

Přečtěte si také