Obézní ruselteriér Ruby bude soutěžit s ostatními zvířaty, kdo víc zhubne
Autor: isifa.com Obézní ruselteriér Ruby bude soutěžit s ostatními zvířaty, kdo víc zhubne

Svět se zbláznil! O hubnutí soutěží už i zvířata

konradb. Publikováno: 16.06.2013
Svérázný boj s obezitou zvířecích mazlíčků zahájili ve Velké Británii. Nadváha domácích psů a koček se tu ukázala být natolik závažným problémem, že Pet Fit Club vyhlásil hubnoucí soutěž pro ty nejtlustší z nich.

reklama

Přesně třináct psů, pět koček a tři králíci se zúčastní speciální akce, která by měla nejen britskou společnost upozornit na všechna rizika, která s sebou přejídání zvířecích miláčků přináší. „Lidé si musí uvědomit, jaké utrpení obezita zvířatům způsobuje,“ upozorňuje veterinářka Elain Pendlebury. Na pokoření přebytečných kil budou mít vybraní cvaldové šest týdnů speciálního stravovacího režimu a cvičení.

Podle veterinářky jsou čísla přebytečných kilogramů opravdu varovná. Většina tlouštíků v soutěži váží dvojnásobek své ideální hmotnosti. Například stafordšírský bulteriér Beetlejuice, který miluje sladkokyselé kuřecí kousky, má při hmotnosti 44 kilogramů téměř padesátiprocentní nadváhu. Labradorka Tia z Birminghamu má dokonce téměř stoprocentní nadváhu, fanoušek zmrzliny kocour Prince váží o 44 % kilogramů více, než by měl.

-hel-

reklama