Extrém

12. června 2015 14:56

Petr Cífka

Svlékla se na posvátné hoře a tím způsobila zemětřesení! Mladou Britku soudí v Malajsii za vražedný striptýz

Taky se vám někdy zatočila země pod nohama při pohledu na krásné nahé tělo? A co když to bylo zemětřesení?

Mladá britka Eleanor Hawkins (23) a tři její kamarádi byli v Malajsii zatčeni za to, že vyvolali zemětřesení. Za vším podle tamních úřadů stojí jejich společné nahé fotky na nejvyšší malajsijské hoře Mount Kinabalu. Pořílidi je 30. května a o některé se podělili na sociálních sítích. Pět dní poté propuklo na hoře ničivé zemětřesení o síle 6 stupňů Richterovy stupnice, které poškodilo část hory a zabilo osmnáct turistů.

Část ze skupiny naháčů, která se nacházela stále v okolí hory, skončila ke svému překvapení v policejních poutech. Kromě Britky jde o dva Kanaďany a Holanďana. Po dalších úřady pátrají. Malajský ministr cestovního ruchu Masidi Manjun už prohlásil, že šlo o naprosto odporný a nepřípustný čin na svatém území a přisadil si i ministr vnitra Joseph Pairin: "Šlo o neúctu k posvátné hoře. Musíme provést obřad, abychom utišili jejího rozzlobeného ducha."

Přes velká slova však turisté stojí před soudem pouze za pobuřování na veřejnosti, protože na provokování bohů nemají malajsijské zákony patřičné paragrafy. Za špetku nudismu jim tak hrozí maximálně tři měsíce vazby nebo pokuta.

Bojíte se někdy ničivé síly vlastní nahoty?

A co tělo Helgy Lovekaty? Má parametry přírodní katastrofy?


Přečtěte si také