Extrém

24. června 2015 16:38

Barbora Koukalová

Tajemství fotky, jež obletěla svět, je konečně venku: Policista prozradil trik, kterým utěšil vyděšenou holčičku

Málokdy se povede fotka, která se stane hned za pár dní, dneska doslova za pár hodin kultem. Jednou z nich je policista, který drží v náručí malou dívku, zatímco záchranáři odvážejí z místa nehody jejího mrtvého otce a zraněnou matku. A konečně se ví i poslední část příběhu.

Nick Struck, sám otec dvouleté dcery, se stal přes noc hrdinou. Ve službě totiž zasahoval u autonehody v coloradském Brightonu, kde terénní auto vyjelo z vozovky a došlo na tragické následky.

Matka těžce zraněná, další tři děti stejně tak. Jediný, kdo vyvázl z nehody relativně v pořádku byla malá dvouletá dívka, která jako jediná byla připoutána pásem. A všichni pak už znají ten příběh, kdy pohotový policista odvrací její pozornost od scény, kterou má za zády.

Co ale děvčeti říkal, kdo to je a kde se fotka vzala? Vypátrat ho byla otázka jen pár dní, důstojník Nick Struck celkem ochotně kývl na interview.

Když podle svých slov vzal malou dívku do náručí, vzpomněl si na svou vlastní dceru, která po něm chce utišit zpěvem dětské písničky Twinkle Twinkle Little Star, a to byl moment, kdy svou otcovskou zkušenost použil i na malou pasažérku a během zpěvu jí ukazuje hasičský vůz, který zrovna přijížděl k místě nehody.

Momentku, kterou už viděli všichni, pořídila okolo jedoucí Jessica Matrious a ta ji nahrála na sociální síť Reddit, kde si už začala žít svým životem.

Celosvětovým.

(bk)

Sdílejte článek

Přečtěte si také