Extrém

24. července 2015 14:42

redakce Prima Lajk

TEROR V KINĚ: Muž zastřelil 3 lidi a 7 zranil! Promítala se komedie, která půjde i u nás

Už se zase střílelo v kině. Padesáti osmi letý muž vzal do ruky pistoli a začal střílet do publika, které sledovalo novou komedii Vykolejená. Tragédie se odehrála ve městě Lafayette v americké Louisianě.

Když se k místu blížila policie, muž obrátil zbraň proti sobě. Sedm lidí bylo zraněno, tři jsou ve vážném stavu. Věk obětí se pohybuje od teenagerů po důchodce. Útočník šel na film jako kterýkoli jiný divák, po dvaceti minutách promítání začal kolem sebe střílet.

První dva lidi, které střelil, seděli před ním. Podle svědků muž nic neříkal, jen střílel. Policie se na místo činu dostala během pěti minut a ještě když muži zákona vstupovali do budovy, byly slyšet výstřely. V tu chvíli byla v kinosále asi stovka lidí. Policie věří, že muž jednal sám bez kompliců. Muž má nicméně kriminální minulost.

Později byli ke kinu přivolaní i pyrotechnici, protože ve vrahově autě zaparkovaném před kinem našla policie podezřelé předměty.

Útok přišel jen týden po té, co porota doporučila pro Jamese Holmese, který před třemi lety zabil při promítání batmanovského snímku Temný rytíř povstal 12 lidí, trest smrti. Útok z Lafayette se tak přidává k těm, kde pachatel využil snadného cíle lidí zavřených v jedné místnosti s omezenými možnostmi útěku.

Trailer k filmu Vykolejená:

Sdílejte článek
Štítky policie útok kino komedie promítání

Přečtěte si také