Extrém

29. června 2015 13:25

Lenka Zajícová

Této Američance museli lékaři vykostit část obličeje, aby přežila. Rekonstrukci odmítá, proč?

Dawn Shaw z amerického Washingtonu musela podstoupit odstranění tří kostí v obličeji, aby ji mohli lékaři vyoperovat zhoubný nádor, s kterým se Shaw již narodila. Operaci podstoupila již jako malé miminko. Plastickou operaci mohla však podstoupit až po pubertě, kdy se její vývin zastavil.

Přestože byla v dětství velice šikanována, tak se na poslední chvíli rozhodla zákrok nepodstoupit. „Uvědomila jsem si, že můj vzhled nedefinuje moji povahu a moji hodnotu. V dětství jsem přežila děsivou nemoc. Moje tvář je odrazem mojí síly.“ Shaw popsala hrozné dětství, kdy se stala terčem každodenního posměchu. Šikana trvala až do puberty.

Shaw o svém dospívání napsala knihu Face it up, ve které popisuje, jak si ani ona sama sebe nevážila.To byl také jeden z důvodů, proč byla ve vztahu s drogově závislým mužem, který ji fyzicky napadal.Krátce poté, co se její kniha objevila na pultech knihkupectví, poznala Shaw svého nastávajícího manžela Iana, s nímž žije už 20 let. „Nemusím se nikomu líbit, je to povrchní. Chci, aby si mě lidé oblíbili za to, co dělám a kým jsem,“ prohlásila statečná Shaw médiím.

Sdílejte článek
Štítky kniha obličej lékař puberta knihkupectví dětství Washington, D.C.

Přečtěte si také