Extrém

27. ledna 2017 10:08

redakce Prima Lajk

Tohle jsou nejmladší matky historie! Neuvěříte, v jakém věku lze otěhotnět a porodit!

Přijdou vám těhotné teenagerky jako šílenství? Představíme vám příběhy dívek, které porodily před desátým rokem svého života.

Světový rekord

Nejmladší matkou světa byla teprve pětiletá Peruánka Lina Medina v roce 1939. Těhotenství si rodina všimla v sedmém měsíci těhotenství. Porod proběhl bez komplikací – císařským řezem. Své druhé dítě měla Lina až o 33 let později.

Zajímavostí je, že se Lina vyvíjela opravdu rychleji než jiné děti. Ve třech měsících jí začaly růst chloupky, v osmi měsících už začala menstruovat. Ve čtyřech letech jí dokonce začaly růst prsa. Právě v tomto věku došlo k jejímu oplození. Otec dodnes není znám.

Druhá nejmladší žena

Liza Gryshchenko je druhou nejmladší těhotnou ženou světa. Chorvatce bylo tehdy teprve šest. Lékaři ji v roce 1934 nechali rodit přirozeně. To bylo pro tak mladou rodičku natolik náročné, že její miminko porod nepřežilo. Otcem dítěte byl Lizin dědeček.

Nejmladší babička

Nejmladší matkou světa se v roce 1884 stala Zi z Nigérie. V osmi letech porodila zdravou holčičku. Ta ve svých osmi letech také porodila, a tak se z Mum-Zi v 17 letech stala nejmladší babička světa.

Nejmladší matka Kolumbie

V roce 1936 Griseldina Acuña porodila své první dítě ve svých osmi letech. Otec dítěte byl prý rodinný kamarád. Zajímavostí je, že stejně tak jako nejmladší matka světa měla i Griseldina brzké sexuální zrání. První menstruaci měla ve třech letech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také