Extrém

10. března 2015 16:00

Lenka Zajícová

Tragédie. Francouzští olympionici zemřeli v troskách vrtulníku

Neštěstí se stalo v odlehlé části Argentiny. Olympionici v Jižní Americe natáčeli reality show Dropped pro francouzskou televizní stanici TF1.

Dvě helikoptéry se zatím srazily z neznámých důvodů, tragédie se stala 1000 km od hlavního města Buenos Aires. Všichni na palubě zemřeli, mezi nejznámější oběti patří Florence Arthaud, plavkyně Camille Muffat a oblíbený boxer Alexis Vastine.

Muffat (25) patřila mezi miláčky Francie. Na londýnské olympiádě v roce 2012 dovezla domů zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili. Vastine (28) si zase přivezl z Pekingu v roce 2008 bronz. Arthaud (57) v roce 1990 překonala rekord v plavbě přes Atlantik. Natáčení aktuální série začalo v únoru letošního roku a spočívá v tom, že je osm známých sportovců umístěno do drsného prostředí, kde se o sebe musí postarat. Jedná se o francouzskou mutaci pořadu Trosečník. Televizní show doprovází jedna tragédie za druhou. V ruce 2013 zemřel účastník Gérald Babin. Týden po jeho smrti spáchal sebevraždu i lékař, který se měl starat o zdravotní stav všech zúčastněných. Zřejmě neunesl kritiku médií.

-Lou

Sdílejte článek
Štítky Peking Francie Olympijské hry Argentina tragedie Buenos Aires olympionik Atlantský oceán Trosečník Florence Arthaudová Camille Muffatová Alexis Vastine

Přečtěte si také