Extrém

22. září 2017 11:55

redakce Prima Lajk

Tráva je blahodárná! Podle vědců brání lidem, aby sjížděli mnohem NEBEZPEČNĚJŠÍ DROGY!

Drogy. Jsou. Špatné. Pokud to není tráva.

Zlegalizovat, nebo ne? Argumenty pro a proti legalizaci marihuany se vzájemně střetávají už dlouhé roky, a zatímco většina zemí světa stále tuto lehkou drogu nezlegalizovala, mnohé státy s tímto procesem naopak již započaly.

Jisté je jenom to, že na světě existují mnohem nebezpečnější, tvrdší drogy, jako například extáze, metamfetamin nebo heroin. A nová studie z univerzity v Novém Mexiku teď odhalila, že požívání těchto tvrdých látek kouření marihuany naopak předchází.

Studie se zaměřila na 125 pacientů s chronickými bolestmi. 83 z nich se zapsalo do „konopného“ programu, zatímco zbytek kouření marihuany odmítl. Po pěti letech vědci zjistili, že 34 % lidí, co trávu kouřilo, se rozhodlo celkově vzdát veškerých dalších drog a prášků. Z toho vedoucí výzkumník a psycholog Jacob Miguel Vigil vyvodil závěr, že současnou opioidovou krizi v USA by mohl mimo jiné pomoct zastavit i tak jednoduchý proces, jako zlegalizování marihuany, která lidi de facto odráží od výše zmíněných smrtelných látek. Aktuální opioidová epidemie je v čele žebříčku typů úmrtí, kterým se dalo zabránit.

Sdílejte článek
Štítky krize smrt kouření léčba konopí marihuana studie prevence tráva USA opioidy drogy výzkum

Přečtěte si také