Extrém

15. července 2014 10:11

Lucie Průchová

Tři nejkrásnější města světa. Uhodnete, která to jsou?

Pro každého krása znamená něco jiného. Pokud jde o nejkrásnější města, jistě mnohým vystane na mysli Paříž nebo Řím. Od pravdy nejste daleko – mezi tři nejkrásnější města světa se řadí Benátky, Paříž a Praha.

Praha je 14. největším městem v Evropské unii. Pyšní se bohatými historickými památkami, to je také důvod ocenění za nejkrásnější město. Turistický ruch v Praze stoupá, návštěvníci z celého světa přijíždějí za gotickými, renesančními a románskými budovami. Podle serveru Top Tips News se v Praze nachází mnoho krásných a zachovalých pamětihodnotí a při procházce v dlážděných uličkách se ponoříte do pocitu nostalgie. Nejvyhledávanějšími částmi města jsou Staré Město, Pražský hrad, Karlův most, židovské město. Turisté také využívají plaveb na Vltavě nebo chodí na vyhlídku na Petříně. V Praze můžete také navštívit řadu muzeí, galerií a divadel, o zábavu tu není nouze.

Loni americký zpravodajský portál CNN volil nejhezčí města, kde je možné trávit zimní prázdniny. Z celého světa vybral desítku míst, která návštěvníky okouzlí nejvíc. A Praha se opět ocitla na prvním místě. V zimě je tu prý málo turistů, z každého rohu dýchá historie, ale i romantika.

Čtěte další zajímavosti:

Sdílejte článek

Přečtěte si také