návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

Úchvatná historie medicíny: Co fotograf objevil v opuštěné nemocnici?

V poslední době fotografování opuštěných míst nabývá na oblíbenosti. Každý je totiž zvědavý na to, jak vypadají místa, kam nevkročila několik let lidská noha. A jak vypadá taková japonská nemocnice? Na to už se můžete mrknout taky!
Vydáno: 13.02.2015
Fotograf zachytil starou opuštěnou nemocnici v Japonsku - Obrázek 5
Autor: Shane Thoms Fotograf zachytil starou opuštěnou nemocnici v Japonsku - Obrázek 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do jedné z opuštěných nemocnic se totiž dostal fotograf Shane Thoms, který je zodpovědný za většinu snímků s touto tematikou. A právě nyní ho zaujaly staré opuštěné japonské kliniky. Jednu takovou našel, a snímky vypadají opravdu skvěle.

Klinika byla podle odhadů otevřena v období mezi první a druhou světovou válkou, k jejímu zavření došlo odhadem ve 40. až 50. letech 20. století. Opuštěné nemocniční zařízení se nachází dost daleko od hlavní silnice, a tak zůstalo nedotčené dalšími lidmi a mohlo v poklidu chátrat.

Fotograf uvnitř budovy obhevil staré japonské knihy, staré lékařské vybavení i prošlé léky, které se používaly hodně, hodně dávno. A zub času se podepsal i na operačním sále, který Shane Thoms našel. Operační lehátko pro pacienta uprostřed místnosti vypadá opravdu více než děsivě. Lehli byste si snad na něj, kdybyste museli?

Mohlo by vás zajímat:

Eastmoor (Adel) Reformatory School

Nahlédněte s námi za zdi opuštěné školy a objevte její děsivé tajemství

Ostrov Holland Island v USA se rychle propadá zpět do moře a s ním i domy na něm kdysi postavené. Tento opuštěný rybářský dům se už také pomalu bortí

14 opuštěných míst, kde to teď na Dušičky pěkně žije

Opuštěná škola v Americe - Obrázek 2

Škola duchů. Jak se proměnila za čtyřicet let?

Článek je zařazen v: Japonsko , nemocnice , fotograf , klinika