Extrém

13. února 2015 08:50

Táňa Sáblíková

Úchvatná historie medicíny: Co fotograf objevil v opuštěné nemocnici?

V poslední době fotografování opuštěných míst nabývá na oblíbenosti. Každý je totiž zvědavý na to, jak vypadají místa, kam nevkročila několik let lidská noha. A jak vypadá taková japonská nemocnice? Na to už se můžete mrknout taky!

Do jedné z opuštěných nemocnic se totiž dostal fotograf Shane Thoms, který je zodpovědný za většinu snímků s touto tematikou. A právě nyní ho zaujaly staré opuštěné japonské kliniky. Jednu takovou našel, a snímky vypadají opravdu skvěle.

Klinika byla podle odhadů otevřena v období mezi první a druhou světovou válkou, k jejímu zavření došlo odhadem ve 40. až 50. letech 20. století. Opuštěné nemocniční zařízení se nachází dost daleko od hlavní silnice, a tak zůstalo nedotčené dalšími lidmi a mohlo v poklidu chátrat.

Fotograf uvnitř budovy obhevil staré japonské knihy, staré lékařské vybavení i prošlé léky, které se používaly hodně, hodně dávno. A zub času se podepsal i na operačním sále, který Shane Thoms našel. Operační lehátko pro pacienta uprostřed místnosti vypadá opravdu více než děsivě. Lehli byste si snad na něj, kdybyste museli?

Mohlo by vás zajímat:

Podobné články

Sdílejte článek
Štítky Japonsko nemocnice fotograf klinika

Přečtěte si také