Extrém

11. června 2015 15:03

Lenka Zajícová

Učitel roku! Neuvěříte, co udělal pro postiženého chlapečka!

Logan Roninger byl v již v osmnácti měsících svého života diagnostikován s ojedinělou formou svalové atrofie. Kvůli nevyléčitelné nemoci nebude nikdy schopný normální chůze, a tak je odkázán na péči svých rodičů a na invalidní vozík. Ten si doposud jen půjčoval, než jim pomohl Nat Ellis.

Rodiče mladého chlapce pracují jako biologové a tráví spoustu času v přírodě. Svého malého syna chtějí brát s sebou, ale s přibývajícím věkem to začíná být náročné. Elektrický vozík stojí skoro půl milionu. Rodiče pomocí charitativní sbírky vybrali 270 000 Kč, zbytek jim ale chyběl. Když o tom slyšel vysokoškolský profesor Nat Ellis, rozhodl se, že rodině pomůže.

Vzal své figurky, které sbíral přes 25 let a nabídl je do aukce. „Figurky jsem chtěl prodat v době, kdy půjdu do důchodu, ale tohle je mnohem lepší. Jsem rád, že malému pomohu trávit víc času s rodinou,“ řekl skromně Ellis pro místní média.

Celkem bylo figurek přes 1100. Každá měla hodnotu od 700 Kč do 1400 Kč. Aukce byla ukončena v úterý a neznámý výherce poslal Ellisovi peníze se slovy: „Děkuji za výhru, přestože se nepodařilo vybrat celkovou částku, jsem rád, že jsem se mohl stát členem tohoto projektu. Zde posílám částku. Figurky si, prosím, nechte.“ Ellis neváhal a opět nabídl figurky v aukci. Přestože ještě neskončila, již teď je jisté, že se podaří vybrat potřebnou částku na elektrický vozík.

Sdílejte článek
Štítky peníze příroda aukce dražba figurky vozík elektrický

Přečtěte si také