Extrém

4. října 2015 12:01

Lenka Zajícová

Umírala v průběhu operace. Anestezie nezabrala, žena tak cítila každý řez

Katya Klementieva zemřela v průběhu plastické operace. Anestezie nezabrala a žena cítila každý řez skalpelem. Nemohla však dát lékařům vědět, její tělo bylo paralyzováno.

Katya (25) si chtěla nechat zvětšit poprsí poté, co její ňadra změnila po kojení tvar. Svému manželovi nic neřekla a při nástupu do nemocnice mu jen letmo oznámila, že se jedná o banální gynekologický zákrok. Maxima (30) by však nikdy nenapadlo, že svoji ženu vidí naposledy.

Její smrt byla o to horší, že Katya zemřela na operačním sále poté, co nezabrala anestezie. Žena tak cítila, jak jí chirurg rozřezává tělo. Nemohla však nikomu dát vědět. Jedná se o relativně vzácný případ, kdy anestetika a jiné medikamenty zcela uvolní svalstvo, které je paralyzováno. Pacient není uspán a cítí každý průnik do tkáně, bohužel se nemůže bránit.

Právě tento šok údajně způsobil smrt mladé matky.

Plastický chirurg Viktor Markov u soudu vypověděl, že operace u prvního implantátu proběhla hladce, když však operoval druhé prso, vyskytly se komplikace, které vedly k smrti pacientky. Rodina zemřelé ženy dostane odstupné v hodnotě směšných 700 000 Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také