Extrém

12. srpna 2015 15:48

Lenka Zajícová

ÚŽASNÉ: Novomanželé se rozhodli, že místo svatební hostiny nakrmí 4000 uprchlíků!

Novomanželé z Turecka se rozhodli, že se o svůj nejšťastnější den podělí s hladovými uprchlíky. Místo toho, aby utratili své úspory na honosné veselce. Rozhodli se, že budou podávat jídlo uprchlíkům ze Sýrie.

Fethullah Üzümcüoğlu a Esra Polat společně s rodinnými příslušníky a přáteli uvařili spoustu jídla pro běžence žijící ve městě Kilis, které leží na hranici se Sýrií. Iniciátorem celé akce byl ženich, který v průběhu svého volného času pomáhá společně se svým otcem v kuchyni poskytující stravu pro přistěhovalce.

Nedává smysl, abychom si užívali luxusu a utráceli peníze, když pár metrů od nás hladoví malé děti. Pro nás je to samozřejmost, žádný hrdinský čin.“ Řekl tureckým médiím novomanžel.

Po obřadu se nevěsta i ženich přemístili do provizorní kuchyně, kdy vydávali jídla po celý den. Oba byli po celou dobu ve svatebním. Celkem vydali skoro 4 000 porcí.

„Je podivuhodné, že v době, kdy celý svět žije v největším přepychu v dějinách lidstva, představují uprchlíci pro spoustu lidí takovou hrozbou.“

„Je to nelidské otočit se k nim zády, když potřebují pomoct. Nechtějí luxus, neprahnou po materialistických věcech. Chtějí se jen najíst,“ prohlásil otec nevěsty, který rozdával dětem zákusky.

Sdílejte článek
Štítky jídlo kuchyně Turecko luxus Sýrie ženich uprchlík nevěsta svatební hostina jídlo kuchyně uprchlík Kilis

Přečtěte si také