Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Extrém

V kufru našli živého osmiletého chlapce. Chtěli ho propašovat do Španělska!

Devatenáctiletá dívka byla zadržena na malém letišti, když se snažila projít pasovou kontrolou. Ve svém kufru totiž ukrývala malého chlapce, kterého se snažila propašovat do města Ceuta. To je španělské město ležící na nejsevernějším cípu Maghrebu poblíž Gibraltarského průlivu.
Vydáno: 10.05.2015, Lenka
Nemáte v kufru nějaké kapaliny a děti?

Pobřeží slonoviny:  Zaměstnanci letiště zjistili, že chlapec se nachází v zavazadle díky skeneru. Okamžitě kufr otevřeli a chlapce vyndali. Chlapec nejprve putoval na lékařské vyšetření, žena za mříže.

Po vyšetření, které nezjistilo žádnou újmu na zdraví, byl ještě ten den navrácen do svého domova v Africe. Za mříže zřejmě půjde i chlapcův otec. „Chtěl jsem pro syna lepší budoucnost. Zde ho nic dobrého nečeká,“ řekl podle agentury Reuters otec malého uprchlíka. Žena nebyla s dítětem nijak biologicky spřízněna.

Od začátku letošního roku se jen do Itálie po moři dostalo už přes 32 000 běženců. V roce 2014 dorazilo do Evropy na 200 000 ilegálních imigrantů. Letos se počet uprchlíků může vyšplhat až na půl milion. Každý měsíc zemřou stovky uprchlíků ve snaze najít lepší život v Evropě.

Reklama
Článek je zařazen v: letiště, reuters, kufr, mříže, vyšetření, uprchlík
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama