Extrém

28. března 2014 00:00

cipr

V tomhle jezdil Michael Schumacher

O tom, jak to vypadá s Michaelem Schumacherem, teď můžeme jen spekulovat. Pojďme se však podívat k němu do garáže a zavzpomínejme, s čím tenhle mistr volantu jezdil v soukromí.

O tom, jaká auta vlastní Michael Schumacher s manželkou Corrinou, se nikde moc nepsalo. Michael byl pořád na cestách, takže jeho vlastní auta se moc na silnicích neobjevovala. Přesto se jednotlivé střípky jeho soukromé automobilové flotily postupně ukazovaly.

Nejpoužívanější – Fiat Croma

Michael neměl rád publicitu, když chtěl být s rodinou. Usedal tak do opravdu nenápadného Fiatu Croma.

Nejoblíbenější – Ferrari 612 Scaglietti

Tohle auto bylo pro něj nejoblíbenější – silné, rychlé, ale přitom komfortní a luxusní. Tohle auto sloužilo velmi často jako jeho soukromý vůz při seriálu F1.

Nejmenší – Fiat 500 Abarth

Je to takový malý rychlý špunt. Městské auto posílené od tuningové firmy Abarth lítá hodně rychle. Michael si jej bral třeba do Monaka.

Ferrari FXX

Tohle byl dárek od firmy Ferrari Michaelovi za jeho služby. Číslo karoserie – 30. Jednička je v muzeu. 28 jich bylo prodáno, každý za více než 2 miliony dolarů.

Ferrari 575 M a Maserati Spyder

Oficiální focení u Schumacherů ve Ville Chenai u Ženevského jezera

Mercedes-Benz SLS

Schumacher jezdil i pro Mercedes. A samozřejmě, že je musel dostatečně propagovat. Proto natočil krásný materiál o voze Mercedes-Benz SLS Gullwing, navštívil výrobní závod a pak si i jeden kousek odvezl domů.

Mercedes-Benz C AMG

Pomáhal ho testovat a nastavovat. Pro takové to obyčejné ježdění to je ideální auto. V posledních letech to bylo asi nejpoužívanější rodinné vozidlo.

Perlička: Fiat Seicento Michael Schumacher

S tímhle autem nikdy nejezdil. Ale koncern Fiat chtěl využít jeho jméno na mnoho účelů. A tak třeba pojmenoval speciální edice Fiatu Stilo a Seicento po něm.

Sdílejte článek