Extrém

17. března 2015 17:00

Lenka Zajícová

Varování: Snímky jen pro otrlé. Nejznámější a nejděsivější případy anorexie

Všichni toužíme po luxusní postavě. Někdy se však naše cesta po dokonalosti vymkne z rukou. Zde jsou případy nejslavnějších obětí anorexie.

Michaela a Samantha Kendall jsou sestry, které začaly bojovat s anorexií již v dětství. Jejich matka si těhotenství příliš neužila. Dívky tak na svět přišly neplánovaně a do rozvrácené rodiny. Jejich otec v průběhu těhotenství musel nastoupit na výkon trestu a matka propadla depresím. Dívky byly poprvé hospitalizovány kvůli anorexii již ve 14 letech. Ve věku 22 let obě otěhotněly, ale protože nechtěly ztloustnout, podstoupily interrupci. V roce 1994 Michaela zemřela na zástavu srdce. O tři roky později spáchala Samantha sebevraždu. Údajně nemohla bez Michaely žít.

Jeremy Gillitzer byl model s hvězdnou kariérou. Jeho snaha o perfektní vzhled ho dohnala až do hrobu. Jeremy trpěl bulimií i anorexií. Když zhubl, reklamní agentury o něj přestaly mít zájem. Jeremy se domníval, že je to tím, že je obézní. V roce 2009 byl hospitalizován osm měsíců v kuse. V roce 2010 zemřel ve věku 38 let. Vážil pouhých 48 kg.

Rebecca a Maisy Jones vypadají jako sestry. Dokonce si půjčují i oblečení. Nenechte se však zmýlit. Rebecca je matkou sedmileté Maisy, přestože stále vypadá sama jako dítě. Rebecca (29) již od puberty trpí anorexií a stále nad ní nemůže vyhrát. Naopak její dcera Maisy (7) je obézní. Rebecca je ve Velké Británii častým hostem talk show. Údajně by chtěla další dítě, to se jí však díky nízké tělesné hmostnosti nedaří.

Isabelle Caro byla modelka trpící anorexií. Před pár lety pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho, které obletěly svět. Snímky měly upozornit na nebezpečí anorexie. Celý příběh vyhublé modelky začal v jejích třinácti letech. Matka trpěla vážnými depresemi, otec nebyl skoro nikdy doma. „Spoustu času strávila tím, že kontrolovala mou výšku. Nepouštěla mě ven, protože někde zaslechla, že děti na čerstvém vzduchu rostou. Bylo to naprosto traumatizující,“ vyprávěla Isabelle. Matka se bála, že Isabelle vyroste a opustí ji. A malá Isabelle se tak rozhodla, že zůstane malá. Od té doby se anorexie stala nedílnou součástí jejího života. Přestože snila o tom, že jednou bude mít vlastní děti, nikdy se toho nedočkala. Zemřela v roce 2010 ve věku 28 let.

Eliana a Luisel Ramos byly úspěšné modelky toužící po hvězdné kariéře. Starší Luisel Ramos zemřela během módní přehlídky na zástavu srdce, sestra Eliana zemřela jen šest měsíců po ní. Jak to začalo. Starší Luisel byla vybrána z tisíce uchazeček, aby předváděla na vysněné přehlídce Týdne módy v Jižní Americe. Domnívala se, že je to její životní šance, aby se zviditelnila. Začala držet přísnou dietu. Za celý den snědla jen kousek jablka a pila lehkou Colu. V den přehlídky zemřela v šatně. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Její mladší sestru Elianu našli mrtvou jen několik měsíců poté, ležela v posteli. I zde lékař konstatoval smrt způsobenou kritickou podvýživou organismu.

Fotogalerie ZDE:

-Lou

Sdílejte článek

Přečtěte si také