Extrém

5. dubna 2015 13:37

Lucie Průchová

Varování! Zítra pozor na čokoládová vajíčka: Žena závislá na čokoládě se „vyžrala“ na váhu 139 kg

Carolyn Aissaouiová (51) byla dlouhé roky závislá na čokoládě, říkala, že když ji nemá, je to nesnesitelné. Ale když to dospělo až tam, že vážila skoro 140 kg, rozhodla se, že s tím musí něco dělat.

Přiznává, že snědla během roku cca 900 kg čokolády, což je asi 2,5 kg denně. A to není rozhodně málo :-)

„Začala se blížit oslava mých 50. narozenin a já si šla koupit nové krásné šaty, ale nemohla jsem se do ničeho vejít. Když jsem viděla svůj obraz v zrcadle zkušební kabinky, udělalo se mi špatně. Věděla jsem, že to už je moc a musím začít s dietou,“ vypráví.

„Navštívila jsem dietologa a byla zděšená – když jsem vlezla na váhu, bylo tam neuvěřitelných 139,4 kg. Doma jsem se totiž nevážila a zrcadlo jsem také obcházela velkým obloukem. Musela jsem se vzdát sladkostí a čokolády, a bylo to těžké. Koupila jsem si běžecký pás a rotoped. Nebylo to snadné, ale byla jsem rozhodnutá. Samozřejmě, že to byla skutečná bitva, zlomit svůj zvyk a touhu po sladkém, ale podařilo se mi to,“ dodává.

Za rok Carolyn zhubla neuvěřitelných 57 kg a jen díky tomu, že nejí čokoládu!

Ale Velikonoce jsou pro ni utrpením a doufá, že vydrží. Má okolo sebe tolik lákadel!

„Moje jedenáctiletá dcera Nadia přišla domů ze školy a přinesla od kamarádek pět čokoládových vajíček. Dřív bych je hned snědla, ale teď jsem se jich ani nedotkla. Mám sedm vnoučat, ale tento rok jsem řekla celé rodině, že dostanou peníze, čokoládu ne. Nemůžu si dovolit vystavovat se takovému pokušení, protože jsem usilovně pracovala na tom, abych se té váhy zbavila. Když se náhodou doma někde ocitne čokoláda, hned ji dám do mrazáku, trvá pak déle, než je k jídlu, než rozmrzne, a já mám čas na to si to rozmyslet. Mnoho lidí se tomu směje, je to pro ně těžké to pochopit, ale měli by si uvědomit, že je to závislost jako každá jiná a člověk se jí těžko zbavuje a potřebuje podporu všech v okolí.“

Nyní Carolyn jen doufá, že se její posedlost už nikdy nevrátí. Protože, jak zní oblíbené rčení: Nikdy neříkej nikdy!

Sdílejte článek

Přečtěte si také