Extrém

9. května 2016 16:20

redakce Prima Lajk

Váš rukopis na vás prozradí víc, než byste chtěli! Zjistěte, jací jste!

Kdykoli píšete, říkáte o sobě spoustu věcí. Samozřejmě jen tomu, kdo se v nich vyzná. Tenhle základní přehled vám pomůže odhalit osobnost, která se skrývá za rukopisem.

Grafologie zkoumá, jak se naše osobnost projevuje v písmu, a zvládne tak odhalit třeba psychické změny v mysli nebo říct, jakou má člověk povahu. Tady jsou základní pravidla. Porovnejte je se svým rukopisem, jen málokdy se stane, že definice nesedí.

Velikost písmaPokud píšete velkými písmeny, máte potřebu, aby si vás lidé všímali, jste společenský typ. Pokud píšete samé blechy, jste introvert, ale zvládáte se dobře soustředit.

Sklon písmaPokud máte sklon doprava, pak dáte hodně na emoce a vážíte si přátel a rodiny. Pokud se vám písmena naklánějí doleva, jste uzavřený a orientujete se spíše na sebe. V případě, že vaše písmo nemá žádný sklon, dokážete uvažovat logicky a pragmaticky.

Prostor mezi řádkyNecháváte ho málo? Pak neumíte zacházet s časem. Děláte větší mezery? Paradoxně to znamená, že víte, kde jsou vaše hranice.

Spojení písmenPokud písmena napojujete, uvažujete logicky a rozhodujete se s rozvahou. Lidé, co nechávají mezery mezi písmeny, jsou zase kreativnější a intuitivnější.

Jak moc tlačíte na propiskuVyrýváte písmena do papíru? Jste plni emocí, které mohou vybouchnout, reagujete dřív, než myslíte. Píšete lehce? Pak se se svými emocemi moc nechlubíte.

Tečka nebo kroužek nad i?Obyčejná tečka ukazuje na člověka, který věnuje pozornost detailu, kroužek zase odkazuje na dětinské chování a potřebu se odlišovat.

Sdílejte článek
Štítky emoce

Přečtěte si také