Extrém

3. dubna 2015 09:17

Petr Cífka

Ve zbraslavském Lidlu našli banány se sto kily kokainu. Co dalšího můžete koupit?

Trochu dražší banány...

Už ve včerejších Krimi zprávách FTV Prima jste mohli slyšet neuvěřitelnou informaci, podle které se do zbraslavské pobočky obchodního řetězce Lidl dostala bedna se zvlášť cennými banány. Jejich obsahem nebyla nažloutlá pochoutka, ale... bílá pochoutka! Jak informovaly weby TN.cz a Lidovky.cz, nacházelo se v krabici skoro sto kilogramů kokainu!

Cenný náklad, který do Česka zamířil z daleké Kolumbie, zjevně nenašel svého právoplatného majitele a nálezce vše nahlásil policii. Ta samozřejmě prozkoumala i další zásilky, v nich se ale už bohužel... pardon, NAŠTĚSTÍ nic nenašlo. Nebo o tom šťastný nálezce alespoň nikoho neinformoval...

Naopak lze předpokládat, že původní odesílatel právě neprožívá nejlepší hodiny svého života, přestože ho v dohledné době čeká dlouhá dovolená v sudu na dně nějakého kolumbijského jezera.

Skoro metrák bílého prášku je každopádně kapitálním úlovkem, jenž může dotlačit pražskou policii na vysoké pozice na zahraničních webech – a je důkazem, že zákon a pořádek vítězí nad drogovými kartely!

Není to ovšem poprvé, co krabice od banánů skýtala nepříjemné překvapení: Legendární je i kauza s vražednými pavouky z Británie nebo kila heroinu právě v banánech. Prakticky rok co rok se objevují kauzy, kdy jsou v nafouklých banánech objevovány obrovské zásilky koksu. Málokdy ale dorazí přímo do obchodů: Jen v nedávné době dorazily takovéto zprávy z Německa, monstrózní zásilku za 134 milionů liber odchytili britští celníci... Ovocnáři zkrátka jsou k pašování drog zneužívaní víc než třeba dojičky krav.

Jak upozornil znalec internetových kuriozit Lukáš Vychopeň na svém Facebooku, zásadní je i událost, kdy dlouhou cestu z Kolumbie přežila i malá plechová žába!

Zůstává otázka, proč pašeráci ke svým podvratným činům nepoužívají raději Kinder vajíčka. Koho v nich sakra baví hrošíci, no ne? :)

cvl

Sdílejte článek
Štítky banán Německo Velká Británie kokain Kolumbie FTV Prima Facebook obchod Lidl krabice Česko banán

Přečtěte si také