Extrém

3. prosince 2015 15:53

redakce Prima Lajk

VĚDCI ZKOUMALI, jak si myjeme ruce po záchodě. Který evropský národ je nejčistotnější? To vás překvapí!

Výzkumníci se zaměřili na to, jestli Evropané používají vodu a mýdlo poté, co navštíví toaletu. Nezůstalo jen u Evropské unie, ale zajímali se také o okolní státy. Západní Evropa to projela na plné čáře.

Nejméně často si po toaletě myjí ruce Holanďané, jen půlka jich přejde k umyvadlu! Špatně na tom jsou i jihoevropské státy. Mytí rukou vynechává přes 40 procent Italů, Španělé a Francouzi jsou na tom jen o trochu lépe. Naopak v Portugalsku a Turecku jsou čistotní. Tam si ruce nemyje jen 15 procent lidí.

Rusové se neukázali jako moc čistotní, jsou na tom dost podobně jako Španělé. Severní a střední Evropa se drží kolem 70 procent lidí v populaci, kteří si ruce myjí. Čistotných Čechů je pouze 71 procent, mezi top desítku jsem se tak nedostali, i když si alespoň můžeme říkat, že jsme předstihli Rakousko i Polsko, na Německo se 78 procenty ale stále nemáme.

Nejčistotnějším evropským národem jsou ale obyvatelé Bosny a Hercegoviny. Tam na mytí zapomínají jen 4 procenta populace! O trochu hůř jsou na tom Moldavané s 94 procenty.

A když se podíváme do světa, jako největší špindírové se ukázaly některé asijské národy. Třeba Číňanů si myje ruce jen 23 procent, Japonci na hygienu dbají jen o trochu více, konkrétně 30 procent. V Americe zase moc mýdla nespotřebují v Mexiku, tam jsou čísla jen o trochu lepší než v Japonsku. Nejčistotnější z Latinské Ameriky je pak Kolumbie, kde je čistotných 93 procent lidí.

Podobné články

TOP 10 nejčistotnějších národů v Evropě

Bosna Hercegovina, 96 % si myje ruce

Moldavsko, 94 %

Turecko a Portugalsko, 85 %

Rumunsko, 84 %

Srbsko, 83 %

Island, Švédsko, Německo, 78 %

Finsko, 76 %

Spojené království, 75 %

Irsko, 74 %

Švýcarsko, 73 %

Sdílejte článek

Přečtěte si také