Extrém

23. září 2015 16:23

Lenka Zajícová

Vibrátor, krabice od pizzy, výlet do vesmíru. Podívejte se, co všechno můžete udělat s popelem nebožtíka

Smrt je tragická událost, která pozůstalé hluboce zasáhne. Zde je pár tipů, jak skvěle naložit s pozůstatky.

1. Vibrátor pro vdovy

Mark Sturkeboom je holandský designér, který přišel s kontroverzním projektem: Je to krásný vibrátor, je skleněný, průhledný a uvnitř je kapsle, která pojme 21 gramů popela. Přesně tolik váží údajně lidská duše. Nápad je to originální, nemyslíte?

2. Diamant. Byla vám babička drahá? Udělejte si z ní šperk!

O rozruch se postarala švýcarská firma, která od loňského roku nabízí možnost nechat popel nebožtíka proměnit v diamant. V Česku se tento byznys teprve rozjíždí. Umělý diamant se vyrábí z uhlíku obsaženého ve zpopelněném těle pomocí vysokého tlaku a teploty.

3. Rozprašte popel jinak

Společnost Heavens Above Fireworks vám může vytvořit na zakázku speciální ohňostroj, který obsahuje popel zesnulého. Tak se elegantně rozpráší popel například do moře. V USA je to velice populární způsob posledního rozloučení, který je mnohem méně finančně náročný než klasický pohřeb.

4. Panenka

Trošku bizarní, ale oblíbená je i realizace postaviček z lidského popela. Nejenže je vyrobena z pozůstatků zesnulého, ale dokonce tak i vypadá. Cenově je to však náročnější disciplína. Jedna figurka vás přijde min. na 30 000 Kč.

5. Tetování

Uctít památku pozůstalého tím, že si necháte udělat tetování z jeho popela, je také jednou z variant, jak naložit s pozůstatky. Jedná se o relativně běžnou proceduru. Tatér smíchá popel s barvou a postupuje jako při běžném tetování.

6. Urna trochu jinak

Pokud jste pro tradičnější skladování popela, ale klasické urny vám připadají fádní, můžete sáhnout třeba po tomto kousku připomínající krabici od pizzy. Tato vás přijde na 4000 Kč a bude skvěle lichotit třeba vašemu nočnímu stolku.

7. Výlet do vesmíru

Firma Mesoloft vyvinula speciální urnu, kterou je schopna vyslat do nejvyšších částí stratosféry, až k samé hranici vesmíru. Odtud pak hodlá rozprašovat popel zemřelých. Balon je schopný vystoupat do výšky 22 kilometrů. Tam se dvířka urny automaticky otevřou. Na balonu je GoPro kamera, která celý proces přenáší na zem. Odtud jej sledují pozůstalí v rámci pohřebního obřadu. Celý proces vyjde na 200 000 Kč.

Sdílejte článek
Štítky peníze vesmír balon výlet tetování diamant vibrátor urna krabice pizza Česko USA popel pizza vesmír

Přečtěte si také