Extrém

21. prosince 2016 15:47

redakce Prima Lajk

VIDEO 18+: Umělkyně chodila po ulici NAHÁ! Lidem ukázala úplně všechno! Neuhádnete, proč to udělala

Proti čemu svou nahotou bojovala?

Milo Moiré je švýcarská umělkyně, jejíž prezentování spočítá většinou v tom, že někde vystavuje své nahé tělo. Už mnohokrát tak ukázala své křivky a při jednom ze svých “uměleckých děl“ se dokonce nechala osahávat na ulici. Další ze svých šílených kousků předvedla v Basileji, kde chodila na veřejnosti zcela nahá a šokujícím kolemjdoucím ukázala i ty nejintimnější části svého těla!

Milo se při své nahém výletu producírovala v ulicích, ale svezla se také například autobusem. Na svém těle pak měla pouze napsané, jaké oblečení by na onom místě mělo normálně být. Pro muže i místní média si tak připravila pořádnou podívanou. A čeho chtěla svou další nahotinkou docílit?

Umělkyně tak protestuje proti našim denním stereotypům. Tedy běžným úkonům, nad nimiž vlastně už nepřemýšlíme a děláme je zcela automaticky. Například to, že se oblékáme cestou do práce. Svým nahým dílem tak chtěla upozornit na naši každodenní slepotu a zřejmě chce naznačit, abychom si dopřáli více svobody. Je ovšem tohle ještě opravdu umění?

Sdílejte článek

Přečtěte si také