Extrém

20. září 2016 15:09

Adéla Skřivánková

VIDEO: Brácha ho dotáhl do cíle, když před finišem kolaboval! Tenhle nejdojemnější sportovní okamžik se vepsal do historie...

Tenhle okamžik si bude svět ještě dlouho pamatovat! Dojemnější moment jste neviděli v celé historii sportu.

Nejkrásnější gesto, které svět sportu zažil, předvedl triatlonista Alistair Brownlee, který pomohl do cíle svému kolabujícímu bratrovi Jonathanovi. V triatlonovém závodě MS na mladšího ze sourozenců nejspíš dolehlo horké mexické ovzduší a celkové vyčerpání. I když závod suverénně vedl, těsně před cílem se mu udělalo evidentně slabo a podlomila se mu kolena.

Když to uviděl jeho starší bratr, který běžel za ním, udělal okamžitě první věc, kterou mu radil instinkt. Svého bratra popadl za paži a posledních pár metrů ho doslova táhnul! Zlomového okamžiku však využil Jihoafričan Henri Schoeman, který oba bratry předběhl a závod tak vyhrál. O toho se však v tu chvíli nikdo nestaral. Všichni upírali zraky na bojující bratry. Alistairovi se podařilo bratra úspěšně dovléct do cíle, a dokonce ho postrčil před sebe, aby skončil druhý!

Na bednu vítězů se však už Jonathan dostavit nemohl. Ihned po závodě byl převezen do nemocnice, odkud však poslal vzkaz, že je v pořádku. "Udělal bych to i pro kohokoliv jiného. Byl to instinkt," řekl po závodě starší bratr Alistair, který se stal hrdinou.

Podívejte se na nejdojemnější moment historie sportu!

Sdílejte článek
Štítky závod sport historie instinkt

Přečtěte si také