Extrém

29. listopadu 2016 14:45

redakce Prima Lajk

VIDEO: Děsivé video z Instagramu ukazuje poslední chvíle brazilských fotbalistů před smrtí! Spadlo s nimi letadlo…

Internetem se začaly šířit fotky a video z Instagramu brazilského fotbalisty. Ten záběry pořídil nedlouho předtím, než se letadlo nesoucí 22 fotbalistů z klubu Chapecoense zřítilo nad Kolumbií.

V letadle cestovalo 81 lidí, přežilo pouhých pět, zbytek zemřel buď při pádu a nebo v nemocnici na následky zranění. Na videu, které obletělo svět, je obránce Alan Ruschel a brankář Danilo Padilha, jak říkají: „Brzy budeme v Kolumbii. Kolumbie, jedeme!“ Video Ruschel nahrál na svůj Instagram.

V půl desáté večer v pondělí 28. listopadu letadlo zmizelo a následně se zřítilo nedaleko kolumbijského Medellínu, kde mělo přistávat. Společně s fotbalisty bylo na palubě také 21 novinářů. Letadlo cestovalo z brazilského São Paola do bolivijského La Pazu, kde mělo mezipřistání. Následně mířilo na sever ke Kolumbii, kde se měl tým utkat s kolumbijským klubem Atlético Nacional.

Přesná příčina pádu ještě není známa. Mluví se o problémech s elektřinou, k pádu mohl přispět i déšť a silná mlha, která se v okolí Cerro Gordo, kam letadlo narazilo, vyskytovala. Ta také komplikovala práci záchranářům. Z dvaceti dvou členů týmu přežili pouze dva. Brazilský prezident vyhlásil v souvislosti s tragédií tři dny národního smutku.

Zatímco Padilha zahynul, Ruschel přežil. V galerii najdete i fotky z jeho převozu do nemocnice:

Sdílejte článek
Štítky nemocnice smrt Kolumbie Instagram fotbalista Medellín La Paz Cerro Gordo Alan Ruschel Atlético Nacional

Přečtěte si také