Extrém

13. května 2016 20:42

redakce Prima Lajk

VIDEO: Dojemné! Postižený muž má hlavu vzhůru nohama, i přesto žije plnohodnotný život!

Doktoři jeho matce radili, aby ho nechala vyhladovět k smrti. On však i přes jejich děsivé prognózy žije normálním životem.

Claudio Vieira de Oliveira z Brazílie totiž už od narození trpí artrogrypózou, vzácným syndromem, jenž způsobuje například ztuhnutí kloubů a svalů. Kvůli této ojedinělé nemoci má zdeformované nejen všechny končetiny, ale trpí také závažnou deformací hlavy, kterou má prakticky vzhůru nohama. Jenže zatímco většina lidí by se v jeho stavu zhroutila a myslela na nejhorší, z něho se stal neuvěřitelný bojovník.

Ani jeho nemoc ho totiž nezastavila od toho, co chtěl dělat, a naučil se žít prakticky normální život. Už v dětství pochopil, že pokud nemůže psát postiženýma rukama, musí se naučit psát pusou. A když nemůže normálně chodit, musí to zvládnout po kolenou. Díky své silné vůli se tak naučil provádět i ty nejběžnější úkony a dokazuje, že nic pro něj není nemožné. Vystudoval tamní univerzitu, živí se jako účetní a o svém netradičním životě dokonce napsal i knihu! O svém stavu se pak nebojí hovořit na různých akcích a strach z pohledů lidí už také dávno nemá. Prostě bojovník, který svým přístupem musí dojmout a inspirovat snad každého.

Sdílejte článek
Štítky nemoc Brazílie postižení bojovník nohy prognóza pusa kloub Claudio Vieira de Oliveira

Přečtěte si také