Extrém

17. června 2015 15:13

Lucie Průchová

VIDEO A GALERIE: Dokážete si představit, že projdete pod autem? Tato žena to zvládá bez mrknutí oka!

Dvaadvacetiletá tanečnice Shemika Charles snad ani nemá kosti v těle. Nyní pokořila další rekord – lezení, nebo plazení, vlastně chůzi pod autem.

Tato neskutečně ohebná žena už má několik světových rekordů. Poprvé dosáhla zápisu v Guinessově knize v roce 2010, když se „podplazila“ pod laťkou, která byla ve výšce pivní láhve.

Shemika, která také zpívá v rodinné kapele, nebyla zatím schopna zlomit svůj vlastní rekord, ale rozhodla se sama nastavit si novou výzvu tím, že se jako první člověk prosouká pod autem.

Před touto disciplínou prozradila: „Jsem strašně moc namotivována, těším se, jak pod ním prolezu. Vůle je asi devět palců, což je cca 23 centimetrů, ale některé části jsou nižší než ostatní, takže to bude chtít hodně koncentrace a řízeného dýchání.“

Denně cvičí přibližně šest hodin, aby bylo její tělo v kondici. Nyní cestuje po Americe a vystupuje se svou rodinou.

Nicméně pravidelná představení znamenají pro její tělo masivní nátlak, proto navštěvuje jednou týdně chiropraktika, aby srovnal její boky – kyčle a záda.

Její matka byla také úspěšnou akrobatkou a tanečnicí, ale musela se této činnosti vzdát kvůli zranění.

Shemika vypráví: „Začala jsem kariéru ve čtrnácti letech a okamžitě se ukázalo, že mám jedinečný talent. Vím, že je to nebezpečné, ale jsem v opravdu dobré kondici a nemám v úmyslu zastavit.

Shemika žije v Buffalu a objevila se také v americké show Got Talent.

Účtuje si ohromujících padesát šest tisíc korun za své patnáctiminutové vystoupení, což znamená, že její hodinová sazba je více než 223 000 korun.

Zatímco obdivovatelé této ženy jsou ohromeni jejími nadlidskými schopnostmi, lékaři mají starost o její zdraví.

Její chiropraktik Dr. John Przybylak (CORR) ji vidí jednou týdně, řekl: „Ona je opravdu úžasná – jako hříčka přírody.“

„Kdyby to byl normální člověk a měl se dostat tak nízko, měl by neuvěřitelné problémy s kyčlemi a zády, ale Shemika je v tomto ohledu jedním z nejschopnějších lidí, které jsem kdy viděl. Trošku alarmující je fakt, že ona si myslí, že se jí nemůže nic stát, ale když nebudeme opatrní, mohla by si vážně ublížit.“

Přesto, že nějaká rizika si tato žena přece jen uvědomuje, rozhodně nemá v úmyslu s tím v dohledné době skončit a věnovat se něčemu jinému. Právě naopak, chce zdolávat další překážky: „Můj další cíl je, mít svou vlastní show v Las Vegas,“ dodala.

Sdílejte článek
Štítky rekord tanečnice fotogalerie kondice kyčel

Přečtěte si také