Extrém

10. března 2018 19:33

redakce Prima Lajk

VIDEO: Hnus! Muž měl v uchu extrémní nános odporného mazu. Z jeho odstraňování se vám bude zvedat žaludek

Jestli toto zvládnete do konce, jste hrdinové.

Úplně na začátek vás varujeme, že jestli u čtení tohoto článku něco jíte, dožvýkejte sousto a jídlo odložte. Jak už vám možná napověděl titulek, to, co se chystáte číst a zhlédnout, je totiž opravdu nechutné. Jeden ušní totiž poskytl detailní záznam nejhoršího případu pacienta s nahromaděným mazem v uchu, který za svou kariéru zažil. Doktor Nell Raithatha z Leicesteru tvrdí, že strávil nejméně 10 minut odstraněním tak obrovského množství zažloutlého hnusu z vnitřku pacientova ucha.

Běžně tento úkon údajně trvá pouhých pět minut, ale kvli extrémnímu nadbytku mazu, který se v uchu tohoto pacienta vytvořil, a velmi dlouho o sobě nedával vůbec vědět, to doktorovi trvalo mnohem déle, než očekával. To bylo způsobeno taky tím, že byl maz usazen hlboko uvnitř a nemohl být odsát jako u obvyklého nahromadění mazu. Místo toho bylo potřeba zvolit mnohem radikálnější postup. Nakonec musel lékař použít malý háček, kterým zatuhlý maz postupně vyškraboval.

Za normálních okolností ušní maz sám z ucha vypadne. Samozřejme je poměrně časté, že maz ušní díru ucpe. A přesně to se stalo i tomuto pacientovi, jen v několikanásobně horší verzi. No a teď přijde to nejlepší. Pokud vám pouhý popis zákroku nestačil, na celý proces se můžete podívat v následujícím videu, pokud na to stále ještě máte žaludek. A pěkně zblízka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také