Kdo se vám líbí víc?
Autor: Youtube Kdo se vám líbí víc?

VIDEO: Ideál mužského těla se za posledních 100 let brutálně změnil! Podívejte se, kdy byly špeky víc sexy než svaly!

Publikováno: 08.11.2016
Myslíte si, že sexy svaly byly vždycky ideálem? Tak to se mýlíte. Za posledních sto let se v pozici ideálu vystřídaly snad všechny typy těla od špekatých přes hubeňoury až po Arnoldy Schwarzeneggery.

reklama

Začalo to špeky. Být tlustý totiž naznačovalo, že je člověk bohatý a dobře situovaný. Na dostatek jídla v devatenáctém století neměl kde kdo, takže obezita ukazovala na dobrou společenskou situaci. A to ženy chtěly vždycky.

O něco později, když už jídla byl dostatek pro všechny, ideál zhubl a nabral svaly, ale ještě ne nijak velké. Nicméně svalnatá postava se začala dostávat do popředí. Zmizela až se šedesátými roky, kdy rockové hvězdy nastavily ideál vyzáblého drsňáka s dlouhými vlasy. Ten ale nevydržel tak dlouho a brzy ho nahradily železné svaly. Ty ustoupily v devadesátých letech a od té doby je ideálem přirozenější ale stále svalnatá postava. V galerii najdete typy ideálních těl a ve videu se můžete podívat na vývoj od devatenáctého století po současnost.

 

 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Proměny ideálu mužského těla
Vyrýsované břišáky? Kdepak. Ideál mužské krásy je (snad kromě USA) úplně jiný.

Mužské tělo: Jaký je ideál krásy v různých zemích světa?

reklama