Extrém

11. ledna 2018 17:11

redakce Prima Lajk

VIDEO: Kulturista umřel na rakovinu poté, co denně vypil až 8 energy drinků. Jeho poslední záběry vás rozbrečí

Pijete často energetické nápoje? Možná si to po tomhle článku příště rozmyslíte.

Lidé, které jednou chytne fitness a touha po dokonale vypracované a svalnaté postavě, jsou pro svůj cíl častokrát schopní udělat cokoliv. Někdy tahle posedlost člověka zdravě motivuje. V některých případech s sebou ale přináší fatální následky. Jako třeba v případě profesionálního kulturisty Deana Wharmbyho. Aby úspěšně budoval své obrovské svaly musel denně přijímat obrovské množství kalorií, především ve formě vajec, práškových proteinů, vitaminových doplňků, a dokonce i steroidů a energy drinků. Ty pravidelně vypil dva během náročného posilování, aby po celou dobu zůstal aktivní a nabuzený. Některé dny se tak vyšplhal při čtyřech trénincích i na 8 těchto nápojů.

Dean žil spokojený život kulturisty se svou manželkou a malou dcerou do té doby, než mu doktoři diagnostikovali rakovinu. Chemoterapeutickou léčbu však odmítl, rozhodl se nemoc porazit zdravější stravou a životním stylem – tedy bez nevhodných doplňků a nadměrného posilování. To se ukázalo být účinné, nádor se začínal zmenšovat. Brzy se proto vrátil ke starým zvyklostem, začal opět užívat energetické nápoje a další doplňky a zintenzivnil trénink. A opětovný rozvoj rakoviny na sebe nenechal příliš dlouho čekat. Opět mu byla nabídnuta terapie, znovu se ale rozhodl s nemocí bojovat sám. Snažil se dodržovat veškeré zásady zdravého a přirozeného života bez chemický látek, nic z toho už ale tentokrát nefungovalo. Postupně začal extrémně ubývat na váze a rakovina zcela ovládla jeho kdysi dokonale vypracované tělo. Po marném boji nakonec zemřel ve svých 39 letech.

Lékaři postupem času odhalili pravou příčinu jeho rakoviny. A nejen pro jeho rodinu byla opravdu šokující. Ukázalo se totiž, že jeho onemocnění bylo způsobeno nadměrným užíváním energetických nápojů a steroidů. Ano, takto běžná věc, která se vyskytuje v každém obchodě, a lidé si ji často dopřávají, aby povzbudili své tělo i mozek. A přitom si neuvědomují, že konzumují skrytého zabijáka. Dá se předpokládat, že jednou za čas žádné fatální následky mít nebude. Někteří jej však konzumují denně, což je opravdu alarmující. Smutným faktem taky je, že Dean není zdaleka jediným kulturistům, který za nadměrné užívání energy drinků, steroidů a dalších nebezpečných doplňků zaplatil životem. A nám nezbývá než doufat, že ti ostatní se z těchto případů poučí a nedopadnou stejně.

Sdílejte článek
Štítky nemoc rakovina nápoj kulturista steroidy energy drink rakovina kulturista

Přečtěte si také