Extrém

10. května 2016 14:56

Tereza Javorová

VIDEO: Muž učil svého psa nacistický pozdrav a nenávist k Židům. Policie ho zatkla a hrozí mu...

Laciný vtípek vyšel muže velmi draho. Nejenže jeho pes bude navždy za antisemitskou bestii, ale jeho páníček musel k výslechu a strávil noc na záchytce.

Osmadvacetiletého Markuse Meechana štvalo, že si každý myslí, že psi jsou jen roztomilá zvířátka a nejlépe se učí vtipné kousky. Svého mopse tak postavil před jinou zkoušku. Udělal z něj nacistu.

Markus vykuleného mopse vycvičil tak, že kdykoliv, kdy řekne "Židi", pes zpozorní a začne být evidentně nervózní. Vrchol však nastává, když mu dá jeho pán povel "Heil!", tedy pokyn pro nacistický pozdrav, a pes opravdu zvedne tlapku.

Video vidělo na YouTube už přes milion lidí, ale pro vtipálka Markuse to mělo nepříjemnou dohru. Zatkla ho policie, které musel zdlouhavě vysvětlovat, že vtípek rozhodně nemá nikoho urážet a že šlo o nevinnou legraci. Přesto však strávil noc na záchytce a hrozil mu další postih. Soudce nakonec rozhodl, že šlo o nejapný vtípek, ale zadržení muže má ostatní varovat, že jakékoliv formy antisemitismu, rasismu či podpory nacismu jsou a budou trestány.

Tady máte celé video:


Přečtěte si také