Extrém

10. března 2018 17:06

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nechutné! Muž polil svou manželku kyselinou poté, co mu porodila dceru. Důvod, proč ji takhle znetvořil, vás rozpláče

Tohle je nejen smutný příběh, ale i dost alarmující.

Muž na Mezinárodní den žen polil svou manželku kyselinou, protože mu porodila holčičku. 32letý Siraj Biwi kyselinu na 23letou Farah Biwiovou údajně vrhnul, když spala. Udělal to prý proto, že mu nebyla schopná dát syna, který by zdědil jeho věno. Farah měla popáleniny na obličeji, rukou a břiše a momentálně se zotavuje v nemocnici. Manželé byli svoji osm let a měli spolu dvě dcery. Policie teď pátrá po Sirajovi, aby jej zatkla a obvinila ho z úmyslného ublížení na zdraví.

Farah bohužel není zdaleka jedinou ženou, která v Indii byla napadena tímto strašným způsobem. Jen v roce 2016 bylo v Indii zaznamenáno 300 případů útoku kyselinou. Jejich skutečný počet ale může dosahovat více než tisícovky útoků. V uplynulých dnesch se indická vláda pokoušela vyřešit tento problém změnami v zákoně zabývajícím se kyselinami, speciálně zaměřenými na kontrolu jejich prodeje a na případné odškodnění napadených. Dalším alarmujícím faktem je, že v 76 % případů útok kyselinou spáchá člověk oběti velmi blízký, což je právě i příklad Farah a Siraje. Snad se tedy napadená žena brzy uzdraví a nenechá to na ní výrazné trvalé následky, ať už psychické, nebo fyzické. Jak na tom byla den po převozu do nemocnice, se můžete podívat v následujícím videu.


Přečtěte si také