Extrém

17. prosince 2016 11:27

Tereza Javorová

VIDEO: Nesnášíte lidi? Tohle je nejvzdálenější místo na planetě, kam můžete utéct! Nikdo vás tam nebude otravovat...

Také poslední dobou stále méně máte rádi lidi? A snažíte se jim vyhnout? Pokud už číše vaší trpělivost, zvlášť teď před Vánoci, přetekla, máme pro vás skvělý tip. Odjeďte na toto vzdálené místo a nikdo vás zde nebude otravovat!

Rok 2016 byl v mnoha směrech velmi kontroverzní. A pro dost lidí nebyl tak úplně šťastný. Pocit, že potřebujete někam teď hned a co možná nejvíce daleko utéct, vás jistě zastihl i několikrát. Jenže kam jet? Všude, ale všude narazíte na ta otravná dvounohá stvoření, která vám dokážou pořádně znepříjemnit život. Lidi.

Vědci ale díky bohu vypočítali to nejvzdálenější místo na planetě, kde můžete mít svatý klid. Samozřejmě je vzdálenost velmi relativní, protože záleží, na jakém místě se zrovna nacházíte v tuhle chvíli, ale na tento ostrov to má daleko snad úplně každý.

Jedná se o malý ostrov s názvem Devon Island o velikosti Chorvatska uprostřed Atlantického oceánu, na kterém žije jen něco málo před 200 lidí. To jsou tak dva nacpané vagóny metra v Praze. To není tak hrozné.

Na celém ostrově je jen osm lodí, které jednou za rok plují ke břehu Jižní Afriky. Jinak je ostrov naprosto izolovaný.

Pokud ale přece jen hledáte místo, kde nežije vůbec, ale vůbec nikdo, tak je to ostrůvek Point Nemo. A nejrychlejí cesta k němu trvá 15 dní, 10 hodin a 37 minut. Tak co, balíte kufry?

Sdílejte článek

Přečtěte si také